Jak pielęgnować meble skórzane?

Wiesz jak czyścić meble skórzane? Meble ze skóry kupuje się m.in. po to, żeby służyły nam przez lata. Kurz, ślady po ostatniej imprezie, obtarcia w strategicznych punktach czy wypłowienie spowodowane słońcem – piękno skórzanych mebli jest nieustannie wystawiane na rozmaite próby. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by je zachować! Criss, jak zwykle, przychodzi z pomocą.

Codzienne zabrudzenia

Jeśli skórzana sofa czy fotel stanowią istotny punkt codziennej aktywności, o zabrudzenia nietrudno. Najczęstsze z nich to tłuste odciski palców i kurz, które są szczególnie widoczne na lśniącym materiale. Do ich usunięcia wystarczy wilgotna ściereczka. Chcąc uzyskać lepszy efekt sprzątania i przy okazji zastosować skuteczną kurację pielęgnacyjną, można sięgnąć po specjalne środki czyszczące, takie jak np. Criss – mleczko do mebli skórzanych i wyrobów ze skóry. Warto pamiętać, że tylko preparaty przeznaczone do pielęgnacji mebli ze skóry pozwolą bezpiecznie dbać o ten luksusowy materiał.

Plamy dużego kalibru

Skórzana sofa w łaty z sosu pomidorowego i herbaty raczej nie spodoba się nawet najbardziej ekstrawaganckim gustom. Nie znaczy to jednak, że trzeba zrezygnować z delektowania się obiadem w ulubionym miejscu wypoczynku. Ewentualne plamy należy jednak usunąć jak najszybciej, za pomocą szmatki. Do walki z „cięższymi” brudami najlepiej użyć odpowiednich preparatów do skóry. Zwykłe odplamiacze czy zmywacze mogą zniszczyć mebel.

Wiosenne porządki

W zależności od tego, jak często używany jest skórzany mebel, co 3-6 miesięcy powinno się go gruntownie odświeżyć i zaimpregnować. Najlepiej zacząć od odkurzenia sofy czy fotela i wytarcia materiału wilgotną szmatką z dodatkiem sprawdzonego środka czyszczącego – dobrym wyborem jest wspomniane już mleczko do mebli skórzanych Criss. Następnie, w celu zabezpieczenia skóry, należy pokryć ją przeznaczonym do tego kremem ochronnym. Jeśli materiał zdobią nieestetyczne odbarwienia lub pęknięcia, z pomocą przyjdą kremy samomaskujące i retuszujące.

Na honorowym miejscu

Sucha, popękana skóra tak mebli, jak i twarzy, nie prezentuje się dobrze. Dlatego meble ze skóry należy ustawić tak, żeby nie były narażone na czynniki niszczące. Silne promienie słoneczne będą powodować blaknięcie i pękanie materiału (wystrzegaj się południowych okien). Również suche powietrze ma niekorzystny wpływ na skórzane meble – należy zatem unikać intensywnego napływu ciepłego powietrza z grzejników.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Dziekujemy za oddanie głosu!